به این مقاله چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

عجیب ترین مراسم عروسی در دنیا چه زمانی رخ داده؟ آیا عجیب ترین مراسم عروسی در دنیا را دیده اید؟ آیا از عجیب ترین آداب و رسوم عروسی در دنیا اطلاع دارید؟ آیا می دانید متعجب کننده ترین آداب ازدواج و عروسی در جهان کدامند؟

عجیب ترین مراسم عروسی در دنیا

هر ملتی با توجه به پیشینه تاریخ خود و عقاید دینی و سنتی اش مجموعه آداب و رسوم خاصی دارد که بنیاد فرهنگ آن کشور و ملت را تشکیل می دهد و به آنها هویتی می بخشد. که باعث می شود از سایر اقوام و تمدن ها متمایز باشند و این تفاوت ها است که جهان فرهنگی بشریت را رنگارنگ و زیبا ساخته است.

در هر گوشه از این جهان هر روزه مراسمات مختلفی از تولد نوزادان گرفته تا عروسی و خاک سپاری برگزار می شود. که هر کدام به شیوه مخصوصی صورت می گیرد؛ اما در این میان، گروهی از این سنت ها به دلایل گوناگونی برجسته تر و متعجب کننده تر به نظر می رسند.

ورودی شایسته با فرشی برجسته!

در اینجا به ریشه یابی یکی از جالب ترین آداب مربوط به ازدواج وعروسی در آفریقای جنوبی می پردازیم:

آداب عروسی در آفریقای جنوبی

آفریقا در جهان به عنوان قاره ای شناخته می شود که، مردم آن در طی گذر قرن ها با تعصب تمام از بسیاری سنت ها و قوانین اجتماعی قدیمی خود حفاظت کرده و به بسیاری از آداب و رسوم خود پایبند بوده اند.

عجیب ترین مراسم عروسی در دنیا
عجیب ترین مراسم عروسی در دنیا

همین اعتقاد راسخی که مردم خون گرم و سخت کوش آفریقا نسبت به عقاید خود دارند سبب شده تا بسیاری از این آداب و رسوم تا به امروز در میان آن ها باقی بماند.

یکی از سنت های زیبا و پر مفهومی که مردم آفریقای جنوبی برای سالیان درازی از آن پیروی کرده اند، مراسمی است که درطی آن والدین زوج های جوان و یا یکی از اعضای خانواده که با او در یک خانه زندگی کرده اند باید آتشی از اجاق خانه پدری عروس و داماد را به خانه جدید آن ها بیاورد و اجاق آنها را با آن آتش روشن کنند.

درحقیقت این مراسم به این دلیل صورت می گیرد که عروس و داماد گوشه ای از زندگی گذشته و کودکی خود در خانه پدری را به زندگی جدید آن ها وارد کنند. و هرگز خانواده های خود را که عاملی برای رشد و شکوفایی آن ها بوده اند را از یاد نبرند؛ که چگونه به زندگی جدیدشان نیز گرما بخشیده اند.

برای اطلاع از جدید ترین اخبار روز در زمینه نور، صدا و تصویر به صفحه اینستاگرام ما سر بزنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *