تلویزیون شهری چیست؟

تلویزیون شهری یک نمایشگر هوشمند بزرگ می باشد که از دیود های نورانی (LED) تشکیل شده است . تلویزیون شهری هوشمند بیشتر در فضای بیرون از سالن استفاده می شود .

کاربرد تلویزیون های شهری در میادین شهر و مجتمع های تجاری شهری , سردر سازمانهای دولتی ,خصوصی , پارک ها , دانشگاه ها و غیره می باشد .

یک تلویزیون شهری باید چند آیتم مهم و اصلی را دارا باشد:

1- ضد آب باشد جهت آب باران یا شستشوی دوره ای تلویزیونتلوزیون شهری تبلیغات محیطی نداچنگ

2- ضد ضربه باشد جهت برخورد اجسام در مکان های مختلف شهر

3- در نور مستقیم آفتاب به خوبی قابل دید باشد

4- به آسانی بتوان هر آنچه که نیاز است بر روی آن نمایش داد

5- ورودی های تلویزیون شهر باید دارای پورت های اچ دی ام ای و یو اس بی و ویدیو باشد که بتواند نمایش زنده را به خوبی و بدون مکث انجام دهد

6- قطعات اولیه با کیفیت بالا از برند های دارای استاندارد و معروف دنیا باشد

7- خدمات پس از فروش فوری و بدون قید و شرط را داشته باشد

8- به دلیل هزینه اولیه بالا فروشنده باید روش های متنوع فروش را داشته باشد

9- سرویس های دوره ای یکی از بهترین روش ها جهت جلوگیری از خرابی های تلویزیون های شهری می باشد.

 

:تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغاتی می باشد که استفاده از تلویزیون شهری در تبلیغات محیطی پرکاربرد می باشد تبلیغات محیطی به عناصر فیزیکی قابل اجرا جهت تبلیغات که در تیررس ببنندگان است اطلاق می گردد.

تابلوهای تبلیغاتی، بیلبوردها، فضاهای تبلیغاتی داخل مترو، بدنه اتوبوس ها و … گونه های مختلفی از تبلیغات محیطی بشمار می روند.

 

:مزیت تبلیغات محیطی

یکی از مزیت های فوق العاده تبلیغات محیطی که سبب برتری آن نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی گردیده این است که مخاطب ناگزیر به دیدن تبلیغات محیطی بوده و چون نمی تواند چشم خود را از رنگ ها و طرح های اطراف خود بپوشاند. در تعریف محتوایی این رسانه میتوان اینگونه گفت : رسانه تبلیغات محیطی آگاهی و اطلاعات مخاطبان را نسبت به ورود یک محصول نو به بازار یا ارائه یک خدمت نو از سوی صاحبان خدمات برای مخاطبان آنان فراهم می آورد.